Krása na zahradě: Pěstování a údržba slunečníků v zahradě


Co jsou slunečníky?

Slunečníky jsou rostliny, které patří do čeledi hvězdnicovitých. Jsou to trvalky s květy v různých barvách, které kvetou od června do září. Slunečníky jsou velmi oblíbené v zahradách díky svému krásnému květu a snadnému pěstování.

Jak pěstovat slunečníky?

Slunečníky lze pěstovat na slunných místech s dobře propustnou půdou. Je důležité, aby měly dostatek vody, ale zároveň nebyly přemokřené. Slunečníky se velmi dobře rozmnožují pomocí oddělení trsů na jaře nebo na podzim. Dobré je také pravidelně hnojit rostliny.

Jaké jsou nejznámější druhy slunečníků?

Slunečník klasnatý (Helianthus annuus) je asi nejznámější druh slunečníku. Má velké žluté květy a vysoké stonky. Dalším oblíbeným druhem je slunečník pruhovaný (Helianthus strumosus), který má krásné květy v odstínech oranžové až červené barvy.

Jak pečovat o slunečníky?

Slunečníky jsou velmi nenáročné rostliny, ale je důležité o ně pravidelně pečovat. Je dobré odstraňovat vadné a uschlé květy, aby se podpořilo další kvetení. Je také nutné pravidelně zalévat rostliny a přihnojovat je. Pokud se objeví škůdci, je dobré použít vhodný insekticid.

Jak využít slunečníky v zahradě?

Slunečníky jsou vhodné pro výsadbu v záhonech, ale také se hodí jako solitérní rostlina na trávníku nebo v květinových nádobách. Krásně se hodí do smíšených záhonů s dalšími květinami, například s rudbekií, kosatci nebo echinaceou.

Závěr

Slunečníky jsou krásné rostliny, které se hodí do každé zahrady. Snadno se pěstují a jsou velmi vděčné květiny. Pokud se o ně dobře postaráte, budou vám celé léto zdobit zahradu svými krásnými květy.

Nabytekted.cz